Leigo JÄRVEMUUSIKA
10. august 2024

Leigo Järvemuusika 25 “Aju”

Esitajad: elektroonilise muusika legend Legowelt (NL) ja The Horn Collective, koosseisus Allan Järve (trompet), Jason Hunter (trompet), Allan Kaljaste (altsaksofon), Keio Vutt (tenorsaksofon), Ingvar Leerimaa (basstromboon) ja Enri Remmelgas (tuuba).

Heliloojad: Timo Steiner ja Sander Mölder

Lavastaja-koreograaf: Teet Kask

Libreto: ajuteadlane Jaan Aru ja Tõnu Õnnepalu

Videokunstnik: Juho Lähdesmäki (FI)

Kunstnik-arhitekt: Ülar Mark

Tantsijad: Carlos Campo Vecino (SP), Maria Solei Järvet, Anna Roberta (Eesti Rahvusballett), Aleksandra Kantola, Jevgeni Grib (Eesti Rahvusballett) ja Tähtvere Tantsukeskuse tantsijad.

Leigo Järvemuusika toob 25. sünnipäeva puhul publiku ette Eesti ajuteadlase Jaan Aru, kirjaniku Tõnu Õnnepalu, heliloojate Timo Steineri, Sander Mölderi ja koreograafi Teet Kase koostöös sündiva balleti “Aju”. Balletti esitavad elektroonilise muusika legend Legowelt (NL) ning Leigo löökpillikvartett. Tantsijatena astuvad üles Carlos Campo Vecino (SP), Maria Solei Järvet ja Tähtvere Tantsukeskuse tantsijad. Visuaalse vaatemängu eest vastutavad valguskunstnik Margus Vaigur, kujundaja-arhitekt Ülar Mark ning Soome videokunstnik ja animaator Juho Lähdesmäki.

10. augustil toimuv balletilavastus-kontsert küsib, mis see ikkagi on, mis paneb meie mõtte liikuma?  Kes meis tegelikult liigutab? Kes meid tegelikult liigutab ja suunab? Mida õige kujutab endast see närtsinud lillkapsa sarnane ollus, kes on meie kuningaks ja valitsejaks. Mida kujutab endast aju? See ürgvõimas, ürgtark, ürgtundlik ja autonoomne masinavärk. Radar, mis inimest on ammusest ajast teeninud. Radar, mis skännib minevikku, olevikku, tulevikku. Suur Ennustaja, kes ei lase meil leopardi küüsi langeda. Suur Säästja, kes hoiab ja varub energiat just selleks õigeks pingutuseks. Elu nimel!

Baltikumi ühe pikema ajalooga klassikalise muusika festivale Leigo Järvemuusika tähistab 25. sünnipäeva

Ajakava

16.00 Väravad avatud

NB! Esimesest vaatusest osa saamiseks on vajalik piletiväravas olla kohal hiljemalt kl 16.30, et jõuda juhendamise järgi õigesse etenduse alguspunkti. Palume arvestada, et parklast väravasse jalutamine võib võtta veidi aega.

16.30–19.30 ESIMENE VAATUS

Esimene vaatus toimub rännakuna kolme omanäolise lava vahel, publik jaotatakse kolme gruppi. Täpsemad juhised saadetakse piletiostja meilile hiljemalt 2 päeva enne sündmust. 

Istekohaga pileti ostjale on tagatud istumine rännaku vahepunktides. Tee viib ka üle rohumaa/põllu, üks jalutuskäik kestab umbes 5–10 minutit. 


Esinejad: Tõnu Õnnepalu, Jaan Aru, Tähtvere Tantsukeskuse tantsijad, Legowelt


19.30–20.30 paus


20.30–21.30 TEINE  VAATUS

Teine vaatus toimub suurel kontserdijärvel. 

Esinejad: The Horn Collective. Tantsijatena astuvad üles Carlos Campo Vecino (Hispaania), Maria Solei Järvet, Anna Roberta (Eesti Rahvusballett), Aleksandra Kantola, Jevgeni Grib (Eesti Rahvusballett).


21.30–22.00 paus


22.00–23.00 KOLMAS VAATUS


Esinejad: Legowelt (Holland), Sander Mölder, The Horn Collective. Videokunstnik Juho Lähdesmäki, valguskunstnik Margus Vaigur, tule- ja maastikukunst Tõnu Tamm


festivalibuss

Leigole saab mugavalt Tartust kohale festivalibussiga.

Pileteid saab osta ainult eelmüügist!

Väljasõit 10.08.2024: kell 16:00 Vanemuise alumisest parklast (buss jõuab Leigole orienteeruvalt 16:30)

Tagasisõit 10.08.2024: kell 23:45 Leigo talu õuelt (buss jõuab Tartusse orienteeruvalt 00:15)

Piletihind edasi-tagasi 10 €

Tegu ei ole sündmuse sissepääsu piletiga

 

Leigo, Lutike 76504

Valgamaa, Estonia

Metsikud bitid kutsub Leigo järvemuusika eel näitusele!

Soovitame Leigole tulles ka "Metsikuid bitte" avastama minna!

Leigo naabruses asub tehnoloogilise kunsti talu Maajaam, kus sel suvel toimub mastaapne vabaõhu kunstinäitus "Metsikud bitid". Külastajaid ootab 3 km jalutuskäik mööda kuppelmaastiku ja 14 põnevat kunstiteost – robot, kes otsib heinakuhjast nõela, pöörlev-keerlev muruketas, metsaparfümeeria kabinett…

Hea naabri sooduspakkumine:
Leigo pileti ettenäitamisel -20% soodustust täispiletile. Piletilevis sooduskood: leigo20

Maajaam jääb Leigost 5 km Otepää suunas. Näitus on avatud K-P kella 12.00-19.00 ja külastuseks võiks varuda 1,5h.

Külastusinfo leiad siit.

Meeskond

Produtsent: Tiiu Tamm

Projektijuhid: Ulla Juske, Helis Heiter

lavastuse assistendid: Triinu Arak, Klaara Kollist, Diana Tiits

Disainer: Kadri Vahar

Tulemeeskonna koordinaator: Indrek Leht

Vabatahtlike koordinaator: Marianne Sandra Teng

Vabatahtlik logistikajuht: Mart Uibo

Piletimüügi koordinaator: Piret Püü

Tehniline juhtimine ja ehitus: Alo Puustak, Eero Druus, Jaagup Tamm

Turundusmeeskond: Henri Roosipõld, Katrin Ruus, Annika Vihmann, Karmen King, Taavi Raidma

Tehnilised lahendused: Eventech, Uc rent

Kaasa lööb: palju tublisid vabatahtlikke

Täname

Leigo Järvemuusika tänab kõiki imelisi vabatahtlikke, Von Krahli teatrit, Eventechi, DSV-d, Priket, Valmiermuižat, Otepää Lihatööstust, Muhu Pagareid, Salvestit, Epiima, sihtasutust Tartu 2024 ja Tere Piima.

Löö kaasa —

Galerii —

näitus —

Leigo ajaloost

Kui Leigo peremees Tõnu Tamm 1981. aastal Leigole suvekodu otsima läks, ei suutnud ta sealt enam lahkuda. Sissekukkunud katusega rehielamu, nõgestesse kasvanud õu, väike tiik, angervaksamätastik ja võsastunud maastik toitsid nii sügavalt unistust maalapist, millest on praeguseks saanud 14 järve ja mitme hoonega kaunis kodu. Toona läks aega aega mitu aastat, et sünniks esimene (tehis)järv, mille keskel on siiani vanade pajudega saareke. Just sellel saarel sai 1998. aastal teoks Tõnu siberirännakutel idanema hakanud unistus kuulata kaunist muusikat vabas looduses.

Esimese kontserdi andis Leigol Tallinn Brass. Et aga peremehe unistus − suur sümfooniaorkester Leigol − ei mahtunud väikesele järvele hästi ära, tuli paisutada suurem juurde. 2001. aastal valmisidki nii järv ise kui ka niinimetatud tagurpidi vihmavarjudega lava ning esines Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Tol korral, ja nii mitu aastat, sai teoks ka teostamatuna näiv idee orelikontserdist vabas looduses, mis oli võimalik tänu toona soetatud uhiuuele digitaalorelile ja siis peaaegu et uskumatuna näivale quadro surround võimendusele.

Aastate jooksul on orkestreid käinud Leigol mitmeid, näiteks Kremerata Baltica, Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester, Põhjamaade Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, kooridest näiteks Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor, segakoor Latvija. Suured koosseisud mahtusid suure järve lavale küll kenasti ära, ent muusikuid, nende hingamist ja iseolemist oleks tahtnud ikkagi näha lähemalt − lava oli liiga kaugel. Nii kolisid kontserdid 2013. aastal väikesele pajudega saarele tagasi.

 Omaette huvitav periood oli Leigol aastatel 2006−2015, kui looduse rüppe asusid tavapärase klassikalise muusika kõrval rohkem ka džäss-, folk-, indie- ja levimuusikud ning liitusid teatrietendused. Leigo publikut on rõõmustanud Chalice, Emilia Torrini, Eric Truffaz, Jäääär, Kimmo Pohjonen, Mari Boine, MuM, Nils Petter Molvaer, Siiri Sisask, Ultima Thule, vennad Urbid, Villu Veski ja väga paljud teised igalt poolt maailmast.